Bursluluk Sınavı: Özel Çatalca Çevre Bilim Koleji 24-25-26 Şubat 2021 de yaptığımız bursluluk sınavına katılamayan öğrencilere, pandemi nedeniyle  tekrar sınav imkanı sağlıyoruz. https://www.cevrebilimkoleji.com/bursluluk sayfasındaki formu doldurarak başvuru yapabilirsiniz.
23-04-2021

SOSYAL KÜLTÜREL GELİŞİM MODELİ

SOSYAL KÜLTÜREL GELİŞİM MODELİ

SOSYAL KÜLTÜREL GELİŞİM

MODELİ

Öğrenci seviyelerine göre oluşturduğumuz, yetenek geliştirme, ilgi uyandırma, katılım sağlama, uygulanabilir olma gibi özellikleri öğrenci merkezli bir anlayışla hedefine ulaştırıyoruz.

Eğitim, öğrencilerimizin kişilik kazanması, fikir üretmesi, özgüven sahibi olması, karar vermesi, dersin stresini atması, sosyalleşmesi, iletişiminin gelişmesi, kendini keşfetmesi, kendine güven duyması, toplumsal sorunlara karşı duyarlı olması, okulunu ve yaşamı sevmesi sosyal ve kültürel faaliyetlerin içinde bulunmasıyla mümkündür.

Bu faaliyetler önceden planlanır. Okulumuzda açılan kulüplerde faaliyetler etkin bir şekilde yapılırken rehber öğretmenler aracılığıyla öğrencilerin yeteneklerine göre katılımları sağlanır. Toplumun istediği, özlediği dünya insanında bulunması gereken niteliklerin öğrencilerimize aktarılması, ders ve ders dışı etkinliklerle iyi bir yönetim ve planlama anlayışıyla gerçekleştirilir.

Bir yaşam alanı olan okulumuzda etkinliklerimizle hayat

buluyoruz.