Bursluluk Sınavı: Özel Çatalca Çevre Bilim Koleji 24-25-26 Şubat 2021 de yaptığımız bursluluk sınavına katılamayan öğrencilere, pandemi nedeniyle  tekrar sınav imkanı sağlıyoruz. https://www.cevrebilimkoleji.com/bursluluk sayfasındaki formu doldurarak başvuru yapabilirsiniz.
23-04-2021

ZANAAT ve BECERİ GELİŞTİRME MODELİ

ZANAAT ve BECERİ GELİŞTİRME MODELİ

ZANAAT ve BECERİ GELİŞTİRME

MODELİ

Marifetli Bireyler

  1. Çocuklarımız, tasarım ve beceri atölyelerimizde; el sanatları, mutfak sanatları ve ahşap sanatlarını öğrenip deneyimlerken güçlü oldukları alanlarda üretim yaparak marifetlerini geliştirirler. Yaşam boyu kalıcı beceriler kazanırlar.
     
  2. Ahşaba şekil vererek mamul üretir, el aletlerini kullanırken el becerilerini geliştirirler. Planladığı her işi uygulayabilen, ortaya çıkardığı ürünle başarısını kanıtlayan, tecrübe kazanan ve yapacağı her işte özgüveni yüksek gençler olarak yetişirler.
     
  3. Göz ve zihin koordinasyonuyla beraber; bütünsel planlama ile kendisine etkin süreç yönetimi ve sonuç odaklı yaklaşımlar kazandırır. Bu öğrenme yolculuğunda bir işi baştan sona yapabilme fırsatı usta öğreticiler sayesinde çocuklarımıza verilir.